fbpx

Stříbro a dvakrát bronz pro Radicalteam v 6h Le Most

Po téměř roční pauze se opět rozjel závod vytrvalostní série „LE“. Třicet šest aut na startu šestihodinovky slibovalo napínavé souboje a na většině jezdců byla znát nervozita. Vynucená pauza dolehla na všechny.

Hned od rozjetí závodu bylo jasné, že nejde jen o pocit. Safety car vyjížděl na trať po pár kolech a do konce závodu se tak stalo ještě mnohokrát. Závod zpestřilo i netypické přerušení, když došlo k poruše tankovacího zařízení, které je společné pro celé startovní pole.

A startovní pole bylo tentokrát opravdu nabité. Především v nejsilnější divizi šest, kde se na startu objevilo kromě dvou Radicalů i několik Porsche GT3, BMW M3, Porsche GT4, KTM a Renault Megane.

Od startu bylo jasné, že se bude závodit celých šest hodin naplno. Technika tedy dostávala pořádně zabrat a stejně tak přibylo nehod a kontaktů. Na jeden z nich doplatilo i BMW 1 Radicalteamu, když dostalo od soupeře ránu na zadní kolo. Navíc během safety car fáze. Díky neuvěřitelné práci mechaniků se jej po dvaceti minutách podařilo vrátit do závodu.

Skvělou práci odvedla dvojice jezdců v BMW st.č. 60, která si bez zbytečných komplikací dojela pro třetí místo v silně konkurenční divizi 3.

Premiérové závodní představení si odbylo BMW 1M3. Už od prvních kol bylo jasné, že posádka může pomýšlet na nejvyšší stupně v divizi 4. Ale technická závada na řízení přerušila snažení necelé dvě hodiny před koncem.

V nejsilnější divizi se jelo celý závod na plný plyn. Přetahování Radicalů a Porsche GT3 probíhalo po celý závod. Nicméně lehký náskok si od začátku udržovalo BMW M3. Nakonec projelo i vítězně cílem a za ním dvojice Radicalů, nejprve SR3 a následně SR4.

Parádní závod v ideálním počasí a skvělé konkurenci, ze kterého Radicalteam navíc vysílal živý onboard. Záznam si můžete prohlédnout na FB Radicalteampraha. Jedna kamera byla v Radicalu SR3 a druhá v BMW 1M3.

 

Umístění vozů Radicalteamu:

Divize 6:
2. místo – Radical SR3 st.č. 55
3. místo – Radical SR4 st.č. 58

Divize 4:
9. místo – BMW 130i st.č. 52
10. místo – BMW 1M3 st.č.5

Divize 3:
3. místo – BMW 325 st.č. 60
6. místo – BMW 325 st.č. 53
7. místo – BMW 325 st.č. 75

Comments are closed.