fbpx

Druhé a třetí místo pro Radicalteam v úvodním závodě Makpak endurance v Brně!

Nepříliš jarní počasí s teplotami okolo nuly uvítalo téměř třicet startujících vozů seriálu Makpak Endurance na okruhu v Brně. Do prvního, devítihodinového závodu letošní sezóny nasadil Radicalteam šest závodních vozů a z toho dvakrát získal podium.

V nejsilnější, neomezené divizi reprezentovaly tuto stáj dva Radicaly SR4, z nichž jeden si dojel pro druhé místo a druhý, díky prasklé poloose, skončil na čtvrtém místě. K lepšímu umístění nepomohl ani záverečný finish, ve kterém se ze ztráty podařilo umazat několik kol.

V nejobsazenější divizi 3 (do 2600ccm) získal Radicalteam bronzovou příčku s BMW 325. Stejný vůz v loňském roce vyhrál i celý seriál, takže základ pro letošní rok také není špatný.

Ve stejné divizi závodila i dvě další týmová BMW a to obsazená nováčky, kteří závodní zkušenosti teprve sbírají. I přes tento handicap se jim díky pravidelnosti a devítihodinové jízdě bez jakýchkoli komplikací podařilo obsadit úžasné čtvrté a páté místo a nechat za sebou řadu zkušenějších soupeřů.

Počasí kolem nuly sice moc radosti nenadělalo, ale především pěkně potrápilo techniku. Jeden z Radicalů SR4 málem nenastoupil ani do závodu, když při ranním startování motoru vyšší tlak oleje roztrhl olejový chladič. Naštěstí se podařilo závadu ještě před startem závodu odstranit a tento vůz si nakonec dojel pro druhé místo absolutně. V BMW 130 došlo zase k poruše dobíjení, takže se z tohoto třílitrového benzínového šestiválce stal víceméně hybridní vůz, kdy se vždy po půlhodině muselo zastavit v depu a vyměnit baterii. Na civilním parkovišti tak zůstalo stát více než deset vozů bez své baterie. S četnými zastávkami se ale podařilo dostat vůz do cíle a alespoň zachránit několik bodů do hodnocení celého seriálu.

34 jezdců a z toho 14 nováčků tak zahájilo v barvách Radicalteamu sezónu 2018. Příští, 8-mi hodinový závod se jede 18/6 na Slovakiaringu.

Výsledky jednotlivých vozů Radicalteamu:

Radical SR4 st.č. 51 – čtvrté místo v divizi 6

Radical SR4 st.č. 58 – druhé místo v divizi 6 i absolutně.

BMW 130i st.č. 52 – páté místo v divizi 4

BMW 325i st.č. 60 – třetí místo v divizi 3

BMW 325i st.č. 53 – čtvrté místo v divizi 3

BMW 325i st.č. 75 – páté místo v divizi 3

Comments are closed.