fbpx

Druhé a třetí místo pro Radicalteam v 8-mi hodinovém vytrvalostním závodě na Slovakiaringu.

V pondělí 18.6.2018 se na okruhu v Orechovej Potoni jel druhý závod vytrvalostního seriálu Makpak endurance.

Radicalteam připravil pro tento osmihodinový podnik hned sedm závodních vozů. Ke standardní sestavě čtyř BMW a dvou Radicalů SR4 přibyl ještě větší Radical SR3.

35 jezdců týmu, včetně patnácti nováčků, se pustilo v horkém dni do soubojů v početném startovním poli. Přes třicet vozů na trati je v tomto seriálu už standardem a o předjíždění není tedy nouze.

Ať už to bylo počasím, nebo menší zkušeností s tratí, hodně manévrů končilo v kačírku nebo kolizí, takže týmy maršálů měly celý den co dělat. Řidiči safety caru si na nudu také stěžovat nemohli.

Nejlépe z celého, i přes dvě drobné kolize, vyšel za Radicalteam loňský vítěz divize 3, BMW 325i st.č. 60, který si se svou stálou posádkou zkušených závodníků dojel pro druhé místo. Po prvních dvou závodech má tedy opět slušně rozjetou sezónu, ale do konce zbývají ještě dva dlouhé závody.

Na třetím místě dojel Radical SR4 st.č. 51, který si za celý den prošel několika útrapami v podobě dvou dlouhých přestávek v místním kačírku a jednou drobnou technickou závadou. Stálý tým jezdců doplnil nováček Matěj Řemínek, který se ale rozhodně nenechal zahanbit a kromě pravidelné a jisté jízdy předvedl ještě nejrychlejší kolo závodu.

Druhý Radical SR4 st.č. 58 si vybíral svůj den smůly, kdy od začátku fungoval díkyk nefunkčnímu regulátoru alternátoru jako plug-in hybrid. Tým mechaniků tak musel po půlhodinách měnit baterie, aby se auto udrželo v závodě. Kromě toho došlo ještě ke kolizi s druhým autem Radicalteamu BMW 130i, takže smolný den to byl až do konce. Nakonec se úsilím mechaniků i jezdců podařilo dostat Radical až do cíle a zachránit tak nějaké body do šampionátu a nezahodit druhé místo tohoto vozu z prvního závodu.

BMW 130i st.č. 52, které za Radicalteam hájí barvy v divizi 4 jezdilo celý den pravidelně a kromě kolize s Radicalem a několika výletů mimo trať i spolehlivě. Ze Slovenska si odváží bramborovou medaili a snad i příslib do dalších závodů.

Dvojice začátečnických BMW (st. č. 53 a 75) uvedla do světa motorsportu patnáct nováčků, kteří měli možnosti si za pomoci instruktora vyzkoušet závodní auto přímo v okruhovém závodě. Většina obstála se ctí a věříme, že několik z nich opět u okruhového závodění zůstane.

Letošní seriál Makpak endurance je po dvou závodech ve své polovině. V září zavítá ještě do Mostu a sezónu tradičně zakončí v Brně.

Konečné výsledky vozů Radicalteamu

Divize 3

St.č. 60 BMW 325i 2 místo

St.č. 53 BMW 325i 6 místo

St.č. 75 BMW 325i 8 místo

Divize 4

St.č. 52 BMW 130i 4 místo

Divize 6

St.č. 51 Radical SR4 3 místo

St.č. 69 Radical SR3 4 místo

St.č. 58 Radical SR4 6 místo

Comments are closed.