fbpx

6h Le Most 2019

Téměř čtyřicítka vozů na startu, druhé a třetí místo a úspěšný start do nové sezóny. Tak by se dal ve zkratce popsat úvodní závod vytrvalostní série Makpak endurance v podání Radicalteamu.

Krásný jarní den uvedl seriál do dvacátého ročníku (jednalo se už o šedesátý závod!)

Na šestihodinovku jsme do Mostu přivezli šest vozů. Čtyři BMW a dva Radicaly, přičemž premiéru si odbyl nový Radical SR3. Byť jsme s ním jeli první závod, nakonec jsme s tímto vozem získali nejlepší umístění a také nejrychlejší kolo závodu.

Na zisku druhého místa zůstala sice drobná pachuť ztráty toho prvního patnáct minut před koncem, ale i tak se jednalo o úspěšnou premiéru tohoto vozu, se kterým se seznamovali nejen jezdci, ale i mechanici. Škoda penalizace ze začátku závodu, která ve finále rozhodla.

Druhý Radical měl drobný technický problém (prasklá poloosa), který se sice podařilo rychle vyřešit, nicméně v tak kvalitně obsazeném závodě, ve kterém jsou po šesti hodinách první tři auta ve dvou minutách, je i kolová ztráta velký problém. Nakonec z toho bylo kol šest a páté místo.

Skvěle dojela posádka BMW1, která se umístila na třetím místě v divizi 4. V této velmi silně obsazené divizi se podařilo udržet třetí místo před dvojnásobným mistrem z r. 2017 a 2018, tak nás to těší o to více.

Ve třetí divizi jsme bohužel s naším mistrovským autem z r. 2017 bojovali především s technikou (rozbitá váha vzduchu). Nicméně se pěkně dařilo našim nováčkům v BMW 325 e92, kteří z 10-ti aut v této divizi dojeli na pátém místě.

Velké díky všem jezdcům, mechanikům, instruktorům a celému Radicalteamu za výborně připravenou akci.

Fotografie najdete zde.

Comments are closed.