fbpx

Stupně vítězů pro Radicalteam v posledním letošním závodě v Brně!


V sobotním vytrvalostním závodě 8h Le Brno si Radicalteam vybojoval s Radicalem první místo v nejsilnější divizi 6 a s BMW stříbro v divizi 3. Druhé BMW Radicalteamu obsadilo čtvrté místo. Za celou sezónu vytrvalostních závodů získal tento tým druhé místo v divizi 6 (Radical) a druhé (BMW B-tým) a třetí místo (BMW A-tým) v divizi 3!


Pro první místo absolutně a tím pádem i ve skupině si dojela dvojice Michal Polák a Michal Bláha. Mají absolutní obdiv všech znalých, protože ve dvou zvládli absolvovat 8-mi hodinový maraton v Radicalu! A to, že to nebyla jednoduchá projížďka dokládá i neuvěřitelně těsný náskok na druhého v cíli. Pouhých 20 vteřin! Po osmi hodinách.


Druhé místo v závodě a tím pádem i za celou sezonu obsadilo BMW Radicalteamu se startovním číslem 75. V letošním roce toto BMW uvedlo do světa závodění neuvěřitelných 21 nováčků! Tito závodníci potvrdili, že když se ve vytrvalostním závodě jede spolehlivě, tak je šance na dobrý výsledek. A v tomto případě na naprosto neskutečný výsledek! Spolehlivost tohoto BMW byla v letošním roce také úžasná. Auto dojelo všechny závody bez větších oprav!


Třetí místo za celou sezonu si po sobotním závodě 8h Le Brno odvezlo druhé BMW Radicalteamu se startovním číslem 60. V posledním letošním závodě si posádka tohoto vozu potvrdila svou letošní smůlu, když po technických problémech skončila na čtvrtém místě. V celém letošním seriálu jelo toto BMW buďto o vítězství nebo skončilo v problémech tak, jako při mosteckém závodě, kdy po havárii začalo i hořet. Ambice byly před sezonou sice větší, ale nakonec třetí místo je skvělý výsledek.


Radicaltem plánuje i pro příští rok nasazení těchto tří vozů do seriálu vytrvalostních závodů „LE“, který se pojede na okruzích v České republice a na Slovensku. Kromě již aktivních závodníků bude i v příštím roce vyhrazeno jedno BMW pro absolutní nováčky, kteří by si chtěli vyzkoušet své schopnosti za volantem závodního vozu přímo v závodě.

Comments are closed.