fbpx

Radicalteam nasadí do vytrvalostního závodu 6h Le Most tři vozy!

Ve čtvrtek 25.6 zavítá na Mostecký autodrom letošní druhý závod vytrvalostní série „Le“. Tentokrát v podobě 6-ti hodinového vytrvalostního klání. Na startu samozřejmě nesmí chybět ani tým Martina Příhody – Radicalteam. Tentokrát reprezentovaný hned třemi závodními vozy.

Od minulého roku uvedl Radicalteam se svým BMW do okruhové rodiny více než čtyři desítky nových závodníků. Díky možnosti závodění bez speciální závodní licence se otevřela možnost usednout za volant závodního BMW i naprostým nováčkům bez předchozích závodních zkušeností. Nejinak tomu bude ve čtvrtek 25/6, kdy se na mosteckém autodromu uskuteční další z vytrvalostních závodů cestovních vozů série „LE“.

Nováčci budou mít možnost se zapojit do závodního klání za volantem odlehčeného speciálu BMW 325i. Jako vždy i nyní bude vybaven druhou sedačkou, na kterou v průběhu závodu usedne zkušený závodník, který bude připraven poradit i vyřešit vzniklé závodní situace, které během dlouhého, 6-ti hodinového maratónu mohou nastat.

Kromě úplných nováčků nebude chybět ani druhé, karbonové BMW, které pilotují jezdci, kteří si v loňském roce již své první závody odbyli a v roce letošním tvoří pevný tým pro celou sezónu a to s ambicemi na pódiová umístění.

Jako třetí vůz nasazuje Radicalteam speciál Radical SR4, otevřený prototyp s hmotností 460kg. Díky tomu, že existuje i verze schválená pro silniční provoz je možné se s tímto vozem účastnit i vytrvalostní série „LE“. Poprvé do kokpitu tohoto dravce usedne Michal Polák. Závodník, který jel svůj první závod v životě na podzim v Brně. Ale díky svému talentu a píli už zvládá aerodynamicný přítlak Radicalu s noblesou.

Comments are closed.