fbpx

Jubilejní, padesátý závod série Le oslavil Radicalteam absolutním vítězstvím!

 

Na mosteckém autodromu se v pokračujícím letním počasí odjel 8/9 již padesátý závod vytrvalostní série „LE“ tentokrát v podobě šestihodinovky. Radicalteam nasadil do závodu hned čtyři vozy. V nejsilnější divizi Radical SR4, v divizi do 3,6l Nissan 350Z a v divizi do 2,6l dva vozy BMW 325i.

 

Od prvních metrů bojoval Radical o první místo s velmi rychlou Pragou a svým stálým soupeřem v podobě Ginetty. O první místo také usilovala posádka BMW M3 Hello Titty, která se závodu účastnila v rámci své přípravy na 24h Nurburgring. Nakonec to po šesti hodinách zápolení byla právě posádka Michal Polák a Michal Bláha s Radicalem SR4, kdo se mohl radovat z celkového vítězství a to s pohodlným náskokem čtyř kol.

 

V nižší divizi do 3,6l Radicalteam nasadil Nissan 350Z, který si v letošním roce odbývá premiéru v této vytrvalostní sérii. První dokončený závod skončil pro tento vůz na druhém místě a to po soubojích nejen na trati, ale také v boxech, kam musel neplnánovaně zajet hned ke dvěma výměnám brzdového obložení.

 

BMW A dojelo na pátém místě v divizi do 2,6 litru. V této velmi silně obsazené divizi byl rozdíl na prvních pěti místech jen patnáct kol, což je po šesti hodinách závodění velmi vyrovnaný výsledek. BMW B, které opět hostilo nováčky, uvedlo do světa závodění sedm nových pilotů. Po problémech se spojkou si nakonec bohužel cílovou šachovnici neužilo.

 

Příští závod vytrvalostní série „LE“ Radicalteam čeká 22/10 na Masarykově okruhu v Brně.

 

 

Comments are closed.