fbpx

Dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa pro Radicalteam na Slovensku!

 

Radicalteam se i letos účastní seriálu MakPak Endurance vytrvalostních závodů pro amatérské závodníky. Letos seriál čítá čtyři podniky.

 

Prvním podnikem byla šestihodinovka Le Series na slovenském Slovakiaringu s vloženým tříhodinovým závodem v neděli 2.4.2017.

 

Radicalteam přivezl na Slovensko šest vozů včetně dvou letošních novinek BMW e92 325i a BMW 123d.

 

Vloženého tříhodinového závodu v divizi 3 jsme se účastnili s A-BMW e36 325i se startovním číslem 60. V tomto závodě posádka ve složení Jiří Dohnal, Josef Kuna a Jakub Němeček dokázala zvítězit.

 

Šestihodinového závodu jsme se účastnili v divizi tři se třemi vozy. B-BMW e36 325i s číslem 75 posádky Pavel Janků, Dan Příkazský a Juraj Kuliška. Pánové obsadili skvělé druhé místo za vítěznou posádku z týmu PJF Racing s vozem VW Golf 1.9TDI. Další náš vůz v divizi tři byla první letošní novinka BMW e92 325i se startovním číslem 53 posádky Petr Skořepa, Josef Papp, Jana Hudcová, Pavel Majer, Michal Augustýn a Pavel Kopečný. Naše první letošní novinka skončila na výborném třetím místě. Třetí vůz v divizi tři byla naše druhá letošní novinka BMW 123d se startovním číslem 52 posádky Michal Hink, Jakub Kočí, Michal Augustýn a Pavel Kopečný. Bílý bavorák s číslem 52 bohužel závod nedokončil pro poruchu elektroniky po třetí hodně. Přes veškerou snahu mechaniků se vozidlo nepodařilo poslat zpět do závodu.

 

V divizi čtyři jsme měli Nisan 350Z se startovním číslem 31 posádky Michal Boháč, David Staněk a Jan Punčochář. I přes mírné komplikace při tankování tato posádka vyjela skvělé třetí místo s nevelkou ztrátou na vítěze ze stáje VS Racing s vozem BMW Z4 M.

 

V nejvyšší divizi, tedy šesté, jsme zaznamenali největší úspěch. Vítězem divize i absolutním vítězem se v premiérovém závodě seriálu stala posádka našeho týmu Michal Polák a Michal Bláha s vozem Radical SR4. Druhý v pořadí se ztrátou 5 kol byl vůz Ginetta G55 polského týmu Kumiega Racing a za ním Porsche 911 GT3. Náš Radical také zajel nejrychlejší kolo závodu s hodnotou 2:19.198. Ujeli jsme 136 kol s průměrnou rychlostí v závodu s hodnotou 153,16km/h.

 

Všechny naše posádky velmi dobře odstartovaly a postupně se posouvaly polem na vyšší příčky. Celých šest hodin jsme viděli krásné závodění s velkým množstvím předjíždění.

 

První podnik Le Serie byl také velmi bohatě obsazen. Celkem startovalo 30 posádek z Čech, Slovenska, Anglie, Polska a Německa. Počasí bylo parádní, 24°C a na obloze ani mráček.

I přes dlouhou a tuhou zimu nebyli závodníci nikterak přemotivovaní, takže jsme až na menší ťukance a výlety mimo trať nezaznamenali žádné vážnější nehody. Musíme poděkovat pořadatelům za bezvadný průběh a organizaci závodů.

 

Gratulujeme i všem posádkám a týmům za skvělé výkony na okruhu i v boxech.

 

Na shledanou v červnu v Mostě!

 

 

Comments are closed.