fbpx

Amatéři vyzkoušeli závodní BMW na okruhu v Mostě

V krásném jarním počasí měli amatérští jezdci možnost vyzkoušet závodní BMW, se kterým pojede o.s. Motorsport v letošním roce sérii vytrvalostních závodů „LE“.

V úterý si na autodromu v Mostě téměř dvacítka zájemců a novinářů vyzkoušela karbonové BMW, se kterým se budou mít možnost amatérští závodníci zapojit do série vytrvalostních závodů „LE“.

Celý projekt je postavený na zpřístupnění okruhového závodění každému. Není potřeba žádná licence, ani speciální závodní škola. Závodění jako takové je finančně náročný koníček, ale podařilo se nám minimalizovat náklady i díky partnerství s firmou APM – dodavatelem autodílů a díky tomu je možné jet v závodě s tímto karbonovým speciálem už za necelých deset tisíc korun. A to včetně startovného, benzínu, pneumatik, hostesek a cateringu.
Díky příznivému počasí jsme měli příležitost BMW otestovat již počátkem března. Všichni
piloti seděli v tomto voze poprvé. Mnozí byli poprvé i na samotném okruhu a pro všechny to byla první zkušenost se závodním autem.
Den se krásně vydařil, auto jezdilo jako o život a kromě jednoho výletu mimo trať a několika hodin na dráze vše klapalo jako na drátkách.
Novým pocitem pro všechny byla váha vozu. Auto nemá ani tunu a díky tomu je opravdu znát každý pohyb plynem. A to nemluvě o brzdění. Nastavení BMW je hodně čitelné. Auto varuje dopředu, takže je dost času na případné korekce. Musí se dávat pozor na čistou stopu, protože jak se auto rozhodí v zatáčce, je to už spíše drifting, než okruhové závodění.
Nové závodníky čeká ještě jedno testování v druhé polovině března a potom už na ostro do
závodu! První se jede v Brně 5.4. Pojeďte také! Už se těšíme!

Comments are closed.